"MEETING" GROUP ART EXHIBITION | "BULUŞMA" KARMA SERGİ

"Buluşma" Sergisi

30 Eylül-5 Ekim tarihleri arasında Marmaris Kültür & Sanat Evi’nde açılan, sanatçılar Ayşenur İlkışık, Gözde Merder, Zuhal Güven, Ceren Yıldırım’ın katılımıyla ‘BULUŞMA | MEETING’ isimli grup sergi, bireysel yolculuklarında tesadüfen Marmaris’te bir araya gelen sanatçıların, ilk buluşmalarında kendi hikayelerini birbirlerine betimlemelerinden yola çıkıyor. Sanatsal farklı teknik ve tarzların çeşitliliğini ortaya koyan ve eşlik eden her an’ın peşine düşüyor. Aynı tip olay, mekan veya durumlara, farklı bakış açılarıyla zenginlik veren; resim, illustrasyon ve seramik eserler birlik olmanın hayal dünyasını ‘BULUŞMA’ sergisi ile ortaya koyuyor. 

Artists Ayşenur İlkışık, Gözde Merder, Zuhal Güven, Ceren Yıldırım's group art exhibition "Meeting" opened between 30 September-5 October in Marmaris Culture & Art Center.

The exhibition displays works of artists who coincidentally come together in Marmaris on their individual journeys, with the inspirational artworks based on the similar subjects has tried to show.
*    *    *

"Sanat Her Yerde" Karma Sergi | 2018 

"Sanatın, galeri ve büyük otellerin salonlarına alternatif olarak her ortamda sanatseverlerle buluşmasının gerektiği fikriyle yola çıktık. Sanatın geniş halk kitlelerine ulaşması amacıyla, Datça oto tamirhanesinde sanatseverlerle buluşmuş olmaktan mutluluk duyduk."

Çekiç ve motor seslerine aşina olan oto tamir atölyesi, bu kez Datçalı iki DJ'nin müzik ziyafeti eşliğinde sanatseverlere ev sahipliği yaptı.

Datça'da kısa bir süre önce hizmete giren bir oto tamircisinde, 'Sanat Her Yerde' adıyla gerçekleştirilen serginin açılışına, kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

*    *    *

Enyy Dergisi


Moda yaşam kültür dergisi Enyy ile yaptığımız röportajda Marmaris ve Datça'dan esinlenerek hazırladığım Maya Astrolojisinde Işık anlamına gelen  "Ahau" sergim ve son çalışmalarım üzerine konuştuk.


instagram: ENYY

Using Format